W czasie pandemii wiele biznesów zajmujących się szeroko pojętym handlem zrozumiało, że bez odpowiednika pozwalającego działać także w świecie online są na przegranej pozycji. W sytuacji, gdy wszystkie stacjonarne miejsca są zamknięte lub ich działanie jest mocno ograniczone, jedyną formą zarobku staje się platforma b2b umożliwiająca dwustronną komunikację między dostawcą towarów, a ich odbiorcą. Jest to rozwiązanie pozwalające na wprowadzenie branży handlowej na nowy poziom.

Jakie funkcje posiada platforma b2b?

Możliwości platform handlowych są bardzo szerokie, dzięki czemu korzystać z niego mogą różne rodzaje przedsiębiorstw. Jedną z nich jest opcja posługiwania się nią przy znacznie ograniczonym dostępie do Internetu – zamówienia można składać zarówno online, jak i offline. Taka platforma b2b posiada również możliwość integracji systemu z innymi programami, co przekłada się na sprawny przepływ informacji w firmie. W ramach jej działania mamy często możliwość korzystania z gotowych szablonów zamówień, które zawierają listę najczęściej zamawianych przez klienta towarów. W ten sposób traci on mniej czasu na składanie kolejnych, tych samych zleceń co miesiąc. Elektroniczna platforma b2b daje nam dostęp także do szczegółowej karty produktu, w której producent może dokładnie opisać informacje o danym artykule. Dzięki temu klienci od razu otrzymują interesujące ich dane i łatwiej jest im podjąć decyzję o zakupie. Sama prezentacja oferty odgrywa tu także kluczową rolę, ponieważ została zaprojektowana w taki sposób, żeby ułatwiać klientom cały proces zakupowy i tym samym, zachęcać ich do jego dokonania. Dzieje się to m.in. za pomocą licznych filtrów, które pozwalają łatwo wyszukać interesujące ich artykuły. Mogą  także wybrać sposób ekspozycji oferty – w formie listy, galerii lub tabeli. Z kolei producenci wystawiający swoje produkty w takiej e-hurtowni mają możliwość skorzystania z dopasowanych dla nich biznesowo wariantów promocyjnych, np. gratisowa dostawa, 3 w cenie 2.

Implementacja platformy b2b a korzyści dla twojego biznesu

Wiele firm (szczególnie tych, które obecnie działają jedynie stacjonarnie) ma początkowo duży dylemat z przejściem własnego biznesu w świat online. Wynika to głównie z braku doświadczenia w tym obszarze. Platforma b2b jest systemem niezwykle intuicyjnym, który ma to przejście znacznie ułatwić. Warto skorzystać z takiego rozwiązania, ponieważ ma ono wiele zalet, które mogą pozytywnie przełożyć się na wyniki twojego przedsiębiorstwa. Jedną z nich jest minimalizacja ilości błędów w przetwarzanych zamówieniach, co z pewnością pozwoli zmniejszyć wiele występujących do tej pory kosztów. Wdrożenie platformy b2b wpływa także na efektywność pracowników twojej firmy. Dzięki uporządkowanym danym od klientów, a także ułatwionemu przepływowi informacji w przedsiębiorstwie ich praca staje się skuteczniejsza i bardziej produktywna. Implementacja systemu przyczynia się także do zwiększonej sprzedaży. Dzieje się to dzięki atrakcyjnej prezentacji oferty poprzez wspomniane wyżej szczegółowo opisane produkty czy banery marketingowe.

Dowiedz się więcej o korzyściach płynących z wdrożenia platformy b2b od Infinite.pl: https://infinite.pl/ehurtownia/ 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj