Każdy z nas, oczekując premiery nowej gry komputerowej, zadaje sobie pytanie – Czy gra mi pójdzie? Sprawdzanie, czy gra pójdzie na komputerze, w przeszłości było niemożliwe, a o potencjalnych problemach dowiadywaliśmy się już po zakupie premierowej produkcji. Dzisiaj jednak z powodzeniem możemy zweryfikować działanie gry na naszym komputerze jeszcze przed jej zakupem. Jak to zrobić? Poniżej przedstawione zostały rozwiązania, które sprawią, że będziesz pewny tego, czy gra Ci zadziała

Strona internetowa Can You RUN it

can you run it strona do sprawdzania czy gra pójdzie

Serwis Can You RUN it to jedno z najlepszych rozwiązań, gdy zastanawiamy się, czy gra pójdzie na moim komputerze. Za pośrednictwem dedykowanej wyszukiwarki, wpisujemy tytuł interesującej nas gry. Wynikiem wyszukiwania będą szczegółowe informacje na temat wymagań sprzętowych danej produkcji. Strona poprosi nas o instalacje niewielkiej aplikacji o nazwie Detection. Program w automatyczny sposób identyfikuje parametry techniczne naszego sprzętu oraz porówna je z wymaganiami, które pozwolą na uruchomienie gry. Po szybkiej analizie otrzymamy jasną odpowiedź na pytanie, czy gra zadziała. Co więcej, strona do sprawdzania, czy gra pójdzie przedstawia nam informacje na temat tego, czy nasz sprzęt umożliwi grę na minimalnych wymaganiach oraz wskaże rekomendowane podzespoły, które umożliwią swobodną rozgrywkę. Jeśli zastanawiamy się, czy gra mi pójdzie, test wykonany na tej stronie da nam jasną odpowiedź na to pytanie.

Serwis Technical City

technical city test czy gra pójdzie

Zasada serwisu Technical City jest bardzo podobna do strony Can You Run it. Różnica polega na tym, że wyszukując konkretną produkcję, sprawdzanie nie wymaga instalacji aplikacji na dysk swojego komputera. Wystarczy, że wpiszemy nazwę danej gry, a strona automatycznie sprawdzi nasze podzespoły i na podstawie tych informacji przekaże nam odpowiedź na temat tego, czy gra pójdzie na sprzęcie. Jest to bezpieczne rozwiązanie, które nie wymaga od nas poświęcenia czasu i energii. Czy istnieją wady tego rozwiązania? Serwis czasami źle identyfikuje procesor, jakim dysponujemy. Sytuacja ta występuje szczególnie w momencie, gdy nasz komputer posiada wielordzeniowy podzespół. 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj