Czy wiesz, że sprzedawcy na Allegro już po trzech miesiącach osiągają średnio aż 17 000 zł przychodu? Ty też możesz dołączyć do tego grona i zacząć czerpać korzyści z działania na rynku e-commerce. Zastanawiasz się, jak sprzedawać na Allegro? To prostsze niż myślisz. Zobacz, jak postawić pierwsze kroki na tej platformie.

Jak zacząć sprzedawać na Allegro?

Jeśli chcesz korzystać z możliwości, które daje Allegro, musisz zacząć od utworzenia konta, z którego będziesz prowadzić sprzedaż. Uwaga! Jeśli dystrybucja towarów w sieci ma być Twoją działalnością zarobkową, najlepiej utwórz konto firmowe.

Do jego założenia będzie Ci potrzebny numer NIP – oczywiście przypisany do prowadzonej działalności. Jeżeli więc jeszcze nie prowadzisz firmy, zarejestruj ją w CEiDG, zanim zarejestrujesz się na Allegro. Jeśli zaś już działasz w świecie biznesu i np. prowadzisz sprzedaż stacjonarną – wystarczy dokonać rejestracji na platformie sprzedażowej.

Jak zarejestrować się na Allegro?

Rejestracja konta na Allegro jest prosta i szybka, a także bezpłatna. Nie poniesiesz kosztów ani za założenie konta firmowego, ani za jego prowadzenie. Aby zacząć:

 • wejdź na stronę główną Allegro,
 • kliknij pole „Moje Allegro” w prawym górnym ekranu i wybierz tam opcję „Załóż konto”,
 • wybierz opcję „Konto Firma”.

W kolejnych krokach będą Ci potrzebne: NIP firmy, a także adres e-mail, który chcesz przypisać do konta Allegro. Podążaj za kolejnymi krokami formularza – jego wypełnienie zajmie Ci niewiele czasu i pozwoli zakończyć rejestrację.

W kolejnym kroku konieczna będzie aktywacja konta, a także weryfikacja Twoich danych. Na start możesz przejść przez uproszczoną procedurę weryfikacji za pośrednictwem przelewu bankowego. To pozwoli Ci rozpocząć sprzedaż na Allegro. Pełną weryfikację – wymagającą okazania dokumentów firmy – możesz przejść nieco później, gdy zaczniesz już generować obroty na portalu. I co dalej, jak zacząć sprzedawać na Allegro?

Allegro – jak sprzedawać?

Gdy Twoje konto firmowe będzie zarejestrowane, możesz przejść do tego, co najważniejsze – czyli do sprzedaży. Na start, jako nowemu sprzedawcy, przysługuje Ci Pakiet Powitalny. Jest dostępny w Centrum Zniżek na Twoim koncie. Pamiętaj, aby z niego skorzystać! W ramach tego programu możesz liczyć na szereg bonusów, takich jak:

 • do 100% zniżki na prowizję od sprzedaży,
 • pakiety darmowych Wyróżnień, które pomogą Ci zwiększyć widoczność ofert;
 • bon do wykorzystania na reklamę ofert w Allegro Ads,
 • nawet 100% zniżki na Abonament profesjonalny z dodatkowymi narzędziami wspomagającymi sprzedaż.

Z benefitów można korzystać nawet przez 90 dni, aby „rozkręcić” sprzedaż.

A jak od strony technicznej wygląda sprzedaż na Allegro?

 • Wystawianie ofert jest proste i intuicyjne. Możesz publikować zarówno propozycje sprzedaży pojedynczych produktów, jak i przesłać je hurtowo, z pliku. Wystawienie oferty nic Cię nie kosztuje!
 • Sprzedający, który zdecyduje się na zakup Twoich towarów, ureguluje płatność za pośrednictwem systemu Allegro Finanse.
 • Allegro pobiera prowizję od zrealizowanej sprzedaży – najczęściej wynosi ona kilka procent.
 • Ty wypłacasz środki ze sprzedaży na swoje konto.

Dodatkowo na Allegro zyskujesz dostęp do wygodnych narzędzi wysyłania towarów – użytkownicy kont firmowych mogą skorzystać z opcji Wysyłam z Allegro, bez podpisywania umowy z przewoźnikiem. To bardzo komfortowe rozwiązanie, zwłaszcza jeśli dopiero rozpoczynasz działalność online i chcesz maksymalnie uprościć obsługę zamówień.

 Jak sprzedawać na Allegro, aby osiągnąć sukces?

Osiągnięcie sukcesu sprzedażowego na Allegro jest w zasięgu Twoich rąk – nawet jeżeli to dla Ciebie pierwsze doświadczenie w świecie e-commerce. Powód jest prosty – to tu e-zakupy zaczyna ok. 80% polskich internautów. Portal ma miesięcznie ponad 21 mln użytkowników. Wśród nich na pewno są Twoi klienci.

Aby do nich skutecznie dotrzeć, pamiętaj aby:

 • wykorzystać darmowe Wyróżnienia, które otrzymasz w ramach Pakietu powitalnego,
 • poszerzać swoją wiedzę o sprzedaży on-line – darmowe materiały są dostępne w Akademii Allegro,
 • jak najlepiej obsłużyć pozyskanych klientów – dobre opinie od nich wpłyną na zaufanie, które będą do Ciebie mieli przyszli klienci,
 • skorzystać z narzędzi sprzedażowych dostępnych na Allegro – np. z wysyłki Smart!

I najważniejsze: jeśli będziesz mieć jakiekolwiek pytania czy wątpliwości – nie wahaj się skontaktować z konsultantami Allegro. Na ich wsparcie możesz liczyć na każdym etapie współpracy z portalem. Sprawdź także więcej informacji dla rozpoczynających sprzedaż na Allegro i zacznij rozwijać swój biznes w sieci!

Na zlecenie Allegro.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj