Współcześnie życie toczy się w internecie! Wiele przedsiębiorstw działa wyłącznie w sieci, coraz więcej firm rozwija się online, a ludzie zamienili tradycyjne pisanie listów na wysyłanie e-maili. Poczta elektroniczna dała nam możliwości bieżącego i co najważniejsze, szybkiego kontaktu z drugim człowiekiem, dlatego tak chętnie z tego korzystamy.

Prosta rzecz, wiele możliwości

Istnieje wiele aplikacji, które umożliwiają założenie konta i wysyłanie korespondencji – jednym z najczęściej wybieranych komunikatorów jest Outlook, który posiada wiele możliwości i to z pewnością, oprócz intuicyjnego interface’u, świadczy o jego sukcesie. Oprócz rozbudowanego panelu edycji tekstu, Outlook pozwala na automatyzowanie podpisów, ustawianie stopek i wizytówek – są to możliwości, które optymalizują pracę. Zaletą wysyłania wiadomości za pomocą Outlooka jest możliwość dołączenie do e-maila większej ilości odbiorców – ta opcja sprawdza się gdy chcemy poinformować np. przełożonego, że dany temat został przez nas zrealizowany. W jaki sposób można to zrobić?

W sieci skrótów

Aby dołączyć do wglądu wiadomości dodatkowego odbiorcę wystarczy wpisać jego adres e-mail w polu DW, które znaczy dosłownie „Do wiadomości”. Często spotyka się również skrót CC. Zatem CC – co to znaczy? CC jest tym samym co DW, jedynie w wersji angielskiej, czyli „carbon copy” – w dosłownym tłumaczeniu można to określić jako „kopię przez kalkę”. Wobec tego wpisuj adres do DW/CC i ślij wiadomość do w świat!

1 KOMENTARZ

  1. Ja korzystam z thunderbirda. Outlook jest również w porządku, ale jakoś się przyzwyczaiłem do Mozilli. I tak przede wszystkim chodzi o wysyłanie maili 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj